zagraniczne przejazdy autokarowe

Katalog wyszukanych fraz

Australia, ostatni brzeg

Temat: Autobusy, busy na wycieczki
GoBus.pl to ogólnopolski portal przewozowy. Tani i bezpieczny transport i przewóz osób. Wynajem busów, busy, van, minibus, mikrobus, autokar, autobus do wynajęcia. Najlepsze krajowe przewozy pasażerskie (Warszawa, Łódź, Kraków, Lublin, Wrocław, Poznań, Katowice, Sosnowiec, Radom, Kielce, Gliwice, Nowy Sącz, Tarnów, Bielsko-Biała, Rzeszów, Opole, Legnica, Częstochowa, Zielona Góra, Wałbrzych)

Międzynarodowe turystyczne przewozy osobowe autokarowe (Holandia, Hiszpania, Irlandia, Anglia, Niemcy, Włochy, Czechy, Francja, Ukraina, Wielka Brytania) wynajem autokarów i autobusów. Przejazdy zagraniczne busami. Wypożyczalnie samochodów, limuzyn i przyczepek.


Źródło: wrzucamy.net/showthread.php?t=13554


Temat: Wizz Air

Słyszałem, że Wizzair ma transport do Katowic dla pax'ów z Krakowa. Nie jestem jednak pewny. Jeśli takie coś istnieje, na na jakich zasadach?? Otóż istnieje takie coś:

Katowice-Krakow
Biuro Podróży Matuszek ma przyjemność realizować połączenia autokarowe między Krakowem, Katowicami a Międzynarodowym Portem Lotniczym w Pyrzowicach dla Klientów linii lotniczej Wizz Air. Korzystając z wieloletniego doświadczenia gwarantujemy terminowość, bezpieczeństwo i wysoką jakość świadczonych usług, co jest niezwykle istotne przy planowaniu podróży zagranicznych. Już nie musicie się Państwo martwić o to czym i jak dojechać na lotnisko. Rozkład jazdy autobusów jest dostosowany do lotów Wizz Air.
Korzyści:
Tylko u nas macie Państwo możliwość zarezerwowania biletu na transfer w rzeczywistym czasie za pomocą prostej wyszukiwarki.
Akceptujemy zapłatę przelewem i kartą kredytową (a także gotówką, jeżeli Klient ma takie życzenie).
Poprzez opcję STATUS (w prawym górnym rogu) można sprawdzić swoją rezerwację - aktualna, anulowana, nie zapłacona itd., i wydrukować bilet.
Dla Państwa wygody pod numerem telefonu +48 32 236 11 11 działa Call Centre czynne codziennie od 09.00 do 19.00. Przejazd można zamówić przez telefon.
Oferty specjalne:
Większym grupom oferujemy zniżki, jak również możliwość dowozu na wskazane miejsce np. bezpośrednio do hotelu.
Na indywidualne zamówienie zapewniamy transfery do Zakopanego i innych miejscowości turystycznych.
Proponujemy wynajem komfortowych autobusów 90 i 70-miejscowych po atrakcyjnych cenach.
Źródło: lotnictwo.net.pl/showthread.php?t=1540


Temat: HIP HOP KEMP 2009 - Festiwal z Atmosferą
Jeszcze w tym tygodniu, za pośrednictwem SUPERSKLEPU, ruszy sprzedaż miejsc w Kempobusach! Tym razem planujemy wyhaczyć aż 16 miast!

Już po raz szósty w historii organizujemy największy wyjazd autokarowy na zagraniczną imprezę muzyczną! Przewieźliśmy już do Czech łącznie ponad 1300 osób!

Flota Kempobusów wyruszy w nocy (rano) z 18/19 sierpnia - tak by dotrzeć na teren Festival Parku już 19 sierpnia (środa) ok. godziny 14:00. W środę właśnie odbędzie się HIP HOP KEMP WARM-UP PARTY, o którym napiszemy niebawem!

SZCZEGÓŁY >>

Wyjazd powrotny planowany jest na 23 sierpnia (niedziela) w okolicach południa.


Za pośrednictwem SUPERSKLEPU będziecie mogli kupić:


* PRZEJAZDY AUTOKAROWE


* PRZEJAZDY AUTOKAROWE WRAZ Z TRZYDNIOWYMI BILETAMI NA HHK W CENIE LIPCOWEJ (nawet w sieprniu!!!)


* TRZYDNIOWE BILETY NA HHKW tym roku planujemy wyruszyć z następujących miast:

* BIAŁYSTOK
* GDAŃSK
* GORZÓW WIELKOPOLSKI
* KATOWICE
* KRAKÓW
* LUBLIN (nowość!)
* ŁÓDŹ
* OLSZTYN (nowość!)* OPOLE
* POZNAŃ
* RZESZÓW
* SZCZECIN
* TORUŃ
* WARSZAWA
* WROCŁAW
* ZIELONA GÓRA (nowość!)Jak zawsze, o uruchomieniu danego miasta-stacji decyduje zainteresowanie. Tym sposobem, decydująca będzie ilość miejsc wykupionych do dnia 9 sierpnia.

Przyjmujemy przeciętnie minimum w wysokośc 15 wykupionych do tego czasu miejsc na dane miasto. Oczywiście wszystkim, którzy opłacą miejsce w mieście, z którego Kempobus nie ruszy pieniądze zostaną zwrócone lub zostanie im zaproponowany przejazd z najbliższego miasta (wraz ze zwrotem różnicy).

Poza niepowtarzalną hiphopową atmosferą podróży, członków eskapady czekają liczne atrakcje i bonusy.

Przygotujcie się na życiową wyprawę!


Więcej info: http://www.hiphopkemp.pl/...id=520&Itemid=1
Źródło: rapstrefa.pl/forum/viewtopic.php?t=3029


Temat: ILA 2010 Berlin Air Show
Witam


Dzisiaj dostałem przesyłkę z firmy INTERN-INFORM i zaraz przekazuje na forum .
Myślę ze wszystko co najważniejsze udało mi się skopiować , najważniejsze adresy i telefony , teraz wiadomo gdzie pytać , no i można się organizować .


Dalsze informacje, możliwości taniego wyjazdu, rezerwacje miejsc noclegowych na terenie Berlina, karty wstępu oraz katalogi targowe po zniżkowych cenach otrzymacie Państwo pod następującym adresem:

Przedstawicielstwo Zagraniczne Targów Berlińskich
(Messe Berlin) - INTER-INFORM, ul.Leśnowolska 8, 60-452 POZNAN
tel.: (61) 848 88 60, fax: (61) 848 88 59, e-mail: inter-inform@pro.onet.pl

PRZYKŁADOWE CENY:
I. Karty wstepu

Jednodniowa karta wstepu na targi ILA’2010 w dni dla specjalistów (od 08 do 10 czerwca 2010)
INTER-INFORM = 20,00 EURO a w kasach w Berlinie = 50,00 EURO

Jednodniowa karta wstepu na targi ILA'2010 w dni dla publicznosci (od 11 do 13 czerwca 2010)
Bez stania w kolejkach do kas w Berlinie!
INTER-INFORM = 15,00 EURO a w kasach w Berlinie = 19,00 EURO

Wielodniowa karta wstepu na targi ILA'2010 (na cały okres trwania imprezy od 08 do 13 czerwca 2010)
INTER-INFORM = 100,00 EURO a w kasach w Berlinie = 125,00 EURO

II.
Jednodniowe wyjazdy autokarowe na targi ILA'2010 z Poznania do Berlina w dniach 08 i 10 czerwca 2010 roku (dni dla specjalistów – wizyta bez tłoku ze strony publiczności !!!) w cenie 199,00 zł/osobę oraz 12 czerwca 2010 roku (dzień dla publiczności) w cenie 179,00 zł/osobę. Powyższa cena obejmuje: przejazd autokarem na trasie Poznań-Berlin-Poznań,kartę wstępu na targi, opiekę pilota na całej trasie oraz ubezpieczenie NW/KL.

Pozdrawiam
Źródło: lotnictwo.net.pl/showthread.php?t=20965


Temat: PSL zniesie bariery
Polskie Stronnictwo Ludowe

Zlikwiduje bariery w rozwoju Transportu Drogowego


Bariery rozwoju polskiego transportu drogowego
:

1. Infrastruktura drogowa

• Zły stan polskich dróg,
• Dopuszczalne naciski osi na drogach,
• Możliwość dojazdu ciężkich pojazdów do miejsc za i rozładunku,
• Niedostosowanie sieci przejść granicznych do aktualnego i przewidywanego natężenia ruchu,
• Niewystarczająca liczba bezpiecznych i dobrze wyposażonych parkingów,
• Brak obwodnic miast, utrudniający płynny przejazd pojazdów ciężarowych oraz autokarów i autobusów,
• Okresowe ograniczenia ruchu,
• Zasady uzyskiwania zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych niedostosowany do wymogów gospodarki.

Brak nowoczesnej sieci autostrad i dróg ekspresowych, powiazanych z siecia
europejska. pozwalaja na przejechanie w tym czasie pracy kierowców jedynie 400 km
na terenie Polski, w porownaniu z 800 km np na sieci europejskiej, co
znaczaco wplywa na koszty i zdolnosci konkurencyjne firm krajowych.


2. Nadmierny fiskalizm w stosunku do branży.
Transport drogowy obciążony jest znacznie większą liczbą opłat
i podatków niż inne dziedziny gospodarki i konkurencja zagraniczna

3. Ceny paliwa.
Gwałtowny wzrost cen paliwa w Polsce, odczuwalny szczególnie po wejściu Polski do Unii Europejskiej, w sposób bardzo istotny wpływa na wysokość kosztów przewozów. Wiele krajów stosuje zasadę zwrotu części lub całości podatku akcyzowego przewoźnikom wykonującym przewozy międzynarodowe, obniżając im w ten sposób koszt paliwa.

4. Możliwość uzyskania zezwoleń na przejazd do krajów spoza Unii Europejskiej.
W ostatnich 2-3 latach polscy przewoźnicy międzynarodowi zaczynają bardzo poważnie odczuwać brak zezwoleń na wykonywanie przewozów, szczególnie do Rosji i Białorusi, które to rynki są w znacznym stopniu obsługiwane przez polskich przewoźników drogowych. Zezwolenia takie są wymieniane na zasadzie wzajemności, niezbędna jest zatem bardzo przemyślana polityka współpracy z Ministerstwami Transportu tych krajów, celem uzyskania zadawalającej liczby takich zezwoleń dla polskich przewoźników drogowych.

5. Gestia transportowa.
W okresie ostatnich kilkunastu lat obserwuje się oddawanie gestii transportowej zagranicznym firmom spedycyjnym i transportowym. Firmy te w konsekwencji i tak korzystają z polskich przewoźników do wykonania tych przewozów, ale oczywiście po potrąceniu należnej sobie prowizji od uzyskanej kwoty za zorganizowanie przewozu. Związane to jest między innymi z niekorzystnymi uregulowaniami w Polsce dotyczącymi stosowania podatku VAT.

6. Wysokość kursu polskiej waluty.
Wysokość kursu PLN w znacznym stopniu utrudnia działalność polskich firm przewozowych, bowiem usługi transportu międzynarodowego są eksportem usług i w zdecydowanej większości są wyceniane w Euro, natomiast znaczną część kosztów przewoźnicy ponoszą w PLN.

7. Braki kierowców, szkolenie kierowców.
Wejście Polski do UE spowodowało znaczne braki na rynku kierowców zawodowych, którzy są werbowani do pracy w różnych krajach unijnych również odczuwających braki kierowców, ale oferujących wyższe płace.
Stan ten wymusza potrzebę zintensyfikowania szkolenia kierowców. Sytuacja zbiegła się z wprowadzeniem nowej Dyrektywy unijnej 2003/59 dotyczącej szkolenia kierowców, która niebawem wejdzie w życie a zakłada wręcz rewolucyjne zmiany w sposobach szkolenia. Problemem stanie się finansowanie szkolenia.; uważamy, ze niezbędne będzie zaangażowanie się państwa w ten proces.8. Interpretacja prawa.
Bardzo często spotykamy się z różną interpretacja tych samych przepisów prawa przez różne instytucje i różnych urzędników. Problemy z niejednolitą interpretacją występują z jednej strony w różnych regionach kraju, z drugiej w zakresie interpretacji tych samych przepisów przez różne instytucje.

9. Niewydolność przejść granicznych szczególnie na wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej

10. Transportowe bariery wokół portów morskich i brak nowoczesnych terminali drogowo-kolejowych szczególnie na styku z kolejami szerokotorowymi

Janusz Piechociński Polskie Stronnictwo Ludowe

WWW.piechocinski.pl , janusz@piechocinski.pl
Źródło: podkowalesna.org/forum/viewtopic.php?t=288


Temat: Warunki przewozu i odpowiedzialność przewoźnika
Warunki uczestnictwa w przewozach autokarowych
<NOBR>I. PODSTAWOWE OKREŚLENIA</NOBR>
<NOBR>BagaŜ - wyodrębniona rzecz ( lub zbiór rzeczy ) stanowiąca własność prywatną PasaŜera (lub</NOBR>
<NOBR>załogi autokaru) w trakcie przewozu, zarówno ujawniona jak i nieujawniona.</NOBR>
<NOBR>BagaŜ rejestrowany - bagaŜ oznakowany przez załogę autokaru naklejką bagaŜową.</NOBR>
<NOBR>Bilet - w rozumieniu niniejszych przepisów biletem jest "bilet podróŜny" lub jakikolwiek inny</NOBR>
<NOBR>dokument (w przypadku biletu elektronicznego), którego nabycie stanowi przyjęcie niniejszych</NOBR>
<NOBR>warunków.</NOBR>
<NOBR>Faktura VAT za przewóz - Bilet zgodnie z Rozporządzeniem ministra finansów z dnia</NOBR>
<NOBR>22.12.1999 r. (w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i</NOBR>
<NOBR>usług oraz podatku akcyzowym) jest fakturą VAT, jeŜeli zawiera następujące dane: nazwę i</NOBR>
<NOBR>numer identyfikacji podatkowej sprzedawcy, numer i datę wystawienia biletu, odległość</NOBR>
<NOBR>taryfową nie mniejszą niŜ 50 km, kwotę naleŜności wraz z podatkiem, kwotę podatku (§ 47)</NOBR>
<NOBR>Partnerzy - krajowi i zagraniczni przewoźnicy obsługujący jazdy na trasie, wymienieni w</NOBR>
<NOBR>rozkładzie jazdy oraz na tablicach kierunkowych umieszczonych w autokarach.</NOBR>
<NOBR>PasaŜer / podróŜny - kaŜda osoba fizyczna, przewoŜona, bądź mająca być przewoŜoną na</NOBR>
<NOBR>podstawie waŜnego biletu na przewóz.</NOBR>
<NOBR>Przepisy - oznaczają w szczególności postanowienia "Warunków uczestnictwa w przewozach</NOBR>
<NOBR>Autokar Polska" z poszanowaniem postanowień Ustawy z dnia 15 listopada 1984 roku "Prawo</NOBR>
<NOBR>Przewozowe" (Dz. U. 84.53.272), a takŜe Rozporządzenia ministra transportu i gospodarki</NOBR>
<NOBR>morskiej z 23 maja 1996 (w sprawie przewozu osób i bagaŜu) i Rozporządzenia ministra</NOBR>
<NOBR>finansów z 22.12.1999 r. (w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od</NOBR>
<NOBR>towarów i usług oraz o podatku akcyzowym).</NOBR>
<NOBR>Przewoźnik - oznacza kaŜdego przewoźnika autokarowego, zaangaŜowanego w przewóz</NOBR>
<NOBR>pasaŜera, podróŜującego na podstawie waŜnego biletu Autokar Polska.</NOBR>
<NOBR>Przewóz - stanowi usługę transportową wykonywaną w ramach krajowych i</NOBR>
<NOBR>międzynarodowych regularnych autokarowych przewozów liniowych, realizowanych przez</NOBR>
<NOBR>przewoźników reprezentowanych przez Autokar Polska.</NOBR>
<NOBR>Przewóz regularny - przewóz osób i ich bagaŜu, wykonywany według rozkładu jazdy</NOBR>
<NOBR>podanego przez przewoźnika do publicznej wiadomości co najmniej poprzez ogłoszenia</NOBR>
<NOBR>wywieszone na przystankach linii autokarowej, podczas którego wsiadanie i wysiadanie</NOBR>
<NOBR>pasaŜerów odbywa się na określonych przystankach, w którym naleŜność za przejazd</NOBR>
<NOBR>pobierana jest zgodnie z taryfą lub cennikiem opłat oraz z warunkami przewozu określonymi w</NOBR>
<NOBR>zezwoleniu.</NOBR>
<NOBR>Rozkład jazdy - szczegółowy opis jazd autokarów na trasie, z wyszczególnieniem godzin</NOBR>
<NOBR>odjazdów z przystanków , nazw przystanków, odstępstw od reguł. Rozkład jazdy Autokar</NOBR>
<NOBR>Polska nie stanowi oferty handlowej w sensie rozumienia obowiązujących przepisów prawa.</NOBR>

<NOBR>Umowa o przewóz - umowa jaka zostaje nawiązana między przewoźnikiem a PasaŜerem</NOBR>
<NOBR>przez fakt zakupu biletu Autokar Polska, na podstawie której przewoźnik zobowiązuje się za</NOBR>
<NOBR>wynagrodzeniem (naleŜnością za bilet) przewieźć PasaŜera do umówionego miejsca.</NOBR>
<NOBR>Odstępstwa od reguł opisanych w niniejszych warunkach zamieszczone są w</NOBR>
<NOBR>obowiązującym Rozkładzie jazdy bądź innych dokumentach, dostępnych w punktach zakupu</NOBR>
<NOBR>biletów.</NOBR>

Źródło: travelforum.pl/showthread.php?t=4655Form:

Archiwum

Australia, ostatni brzeg
zagraniczni piosenkarze piosenkarki
zagraniczne piosenki gdzie mogę je posłuchać
zagraniczne radia internetowe techno
zagraniczne kliniki przeprowadzenia aborcji
Zarobki pilota wycieczek zagranicznych
zagraniczne zespoły śpiewające po polsku
zagraniczne przeboje lata 90
 • last inserted id mssql
 • www baba jaga pl
 • jak zmyc dlugopis z kanapy skorzanej
 • lista zastrzezonych kredytobiorcow
 • operacyjne zespolenie kosci

 • Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza! Friedrich Nietzsche (1844 - 1900)
  Gdyby nawet Boga nie było, należało by Go wymyślić. Voltaire (właśc. Francois-Marie Arouet, 1694 - 1778)
  Egoista dobry sobie. Bilewicz Jerzy
  Gdy tygrys umiera, nie traci godności.
  Gdy jesteś szczęśliwy - nie bądź pyszny, gdy jesteś biedny - nie upokarzaj się. Kleobulos